Wzorem lat ubiegłych 15 września nasza świetlica obchodziła  Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. W trakcie zajęć uczniowie poznali genezę tego dnia, słuchając  opowiadania  o małej Vashti – dziewczynce, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent oraz możliwości.

Powieść pt. „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa, bo o niej mowa, jak i bliźniacza do niej „A to” (przeczytana uczniom w grupie 3), stanowiła punkt wyjścia do rozmowy na temat ukrytych talentów. Sposobnością zaś do ich odkrywania były prace plastyczne w trakcie których dzieci różnymi technikami tworzyły własne kropki. Wykonywały prace malarskie i rysunkowe ukazujące już odkryte talenty, a także zdobiły swoje twarze kolorowymi piegami. Ponadto uczniowie uczestniczyli w zabawach tanecznych, gimnastycznych oraz jak w przypadku grupy 2, grali w kalambury, odgadując rodzaje talentów.

Dzień na świetlicy upłynął w radosnej atmosferze, pełnej kropek,    a świadczy o tym poniższa galeria.

Paweł Szałajko