W minioną środę uczniowie klasy VIIIB, wraz z wychowawcą, już tradycyjnie, wyruszyli na osiedle Błonie posprzątać okolicę, w ramach 29 Finału Akcji Sprzątanie Świata. Młodzież wykazała się ogromnym zaangażowaniem, zbierając mnóstwo śmieci, szczególnie w najbliższym otoczeniu szkoły. Zebrane odpady, uczniowie segregowali do pojemników, utrwalając wiedzę na temat właściwej segregacji.

Przy tej okazji, chcemy również poinformować, że trzech uczniów klasy: Bartosz Schabowski, Robert Schabowski i Marcel Ochał znaleźli się wśród wielu zespołów, biorących udział w ogólnopolskim konkursie filmowym „Postaw na Słońce”, organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Zadaniem zespołu było stworzenie filmu promującego Odnawialne Źródła Energii. Chłopcy musieli wykonać mnóstwo pracy – od zaplanowania działań, poprzez wymyślenie scenariusza, reżyserię, realizację tego trudnego zadania oraz wypromowanie go w mediach. Dodatkowo, wszystkie działania musiały być na bieżąco opisywane i odsyłane do organizatora.

Serdecznie gratulujemy wytrwałości i efektu końcowego!!!

Poniżej efekt pracy chłopaków: