W dniu 26.09.2022r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się turniej wiedzy „The Best of the Best”. Konkurs organizowany jest w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych i ma na celu wyłonienie najlepszej klasy wśród  ósmoklasistów naszej szkoły. Konkurs jak co roku organizowany jest przez panie Joannę Marć, Annę Rolnik oraz Karolinę Serafin, Anitę Rzemińską i Izabelę Łakus. Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu języków angielskiego oraz niemieckiego. Trzyosobowe drużyny mogły wykazać się między innymi  znajomością kultury i  geografii  krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz  gramatyki. Wśród pytań pojawiły się takie dotyczące aktualnych nurtów w piłce nożnej, muzyce czy polityce. Największym wyzwaniem  okazała się konkurencja „spelling” czyli literowanie w języku angielskim. 

Podczas konkursu wystąpiły uczennice z klasy 4b i 4c, które zaprezentowały swoje umiejętności językowe w piosence „Rainbow colours”.

Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce klasa 8E (Patryk Mazur, Eryk Trebenda, Franciszek Serafin)

II miejsce klasa 8D (Gabriel Firlit, Michał Januszewski, i Adrianna Firlit)

III miejsce klasa 8F (Łukasz Latusek, Aleksandra Ropel i Aleksandra Szczerek)

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Skip to content