W miniony piątek wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu wybrali się pod opieką opiekunki Koła – p. Emilii Kot na szkolenie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Wolontariatu. Program 6-godzinnego szkolenia był niezwykle różnorodny, gdyż zawierał takie zagadnienia jak: elementy samoobrony i pierwszej pomocy, wykład i rozmowy z psychologiem, wykład na temat uzależnień.

Udział wolontariuszy w takich warsztatach był okazją do pogłębienia swojej wiedzy na tematy związane z udzielaniem pomocy drugiemu człowiekowi. Z pewnością był to czas spędzony w miłej atmosferze, o którą zadbali organizatorzy. Nie zabrakło także dobrego poczęstunku przygotowanego przez pracowników Centrum Usług Senioralnych w Sanoku. Nasi uczniowie chętnie brali udział w dyskusji, przyznali też, że szkolenie było dla nich ciekawym i cennym doświadczeniem.