Uczennice kl. 3D Julia Płodzień i Julianna Brud w dniu 4 października uczestniczyły w warsztatach skrzypcowych „Metoda Suzuki” organizowanych przez Centrum Edukacji Narodowej w ramach Regionalnych Warsztatów Orkiestrowych w PSM I i II st. w Sanoku.  Warsztaty prowadziła ekspert metody Suzuki Aleksandra Wagstyl.

Dziewczynki pod jej bacznym okiem szkoliły się w grze na skrzypcach, poznawały tajniki pracy w zespole smyczkowym oraz rolę dyrygenta. Zajęcia prowadzone były z duża dozą humoru i elementami zabawy, na czym polega metoda Suzuki.

To nie pierwsze zetknięcie Julki i Julianki z grą w zespole muzycznym.  Dziewczynki wraz z najmłodszymi adeptami wiolinistyki sanockiej niejednokrotnie uczestniczyły w próbach zespołu smyczkowego „Con Amore” prowadzonego przez p. Grażynę Dziok przy SDK w Sanoku.  Ostatnio, niespełna miesiąc temu uczestniczyły w jubileuszowym koncercie z okazji 20 lecia istnienia zespołu.

Dziecięce wykonanie utworu Happy birthday zdobyło duże uznanie publiczności.

Julii i Juliannie życzymy dużo dalszych sukcesów.