W dniu  6 października 2022 r. klasa 2c wraz z wychowawczynią panią Ewą Bochnowską oraz opiekunami – panią Katarzyną Gocek, panią Julią Kulikowską i panem Pawłem Szałajko gościła w murach remizy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w sali „Ognik” , podczas których nauczyły się między innymi zasad postępowania w przypadku zdarzenia drogowego, pożaru budynku oraz prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo – oddechową, czyli zagadnień w ramach realizowanego w naszej szkole programu edukacyjnego „Zawsze Razem”.

Następnie wszyscy przemieścili się na stanowisko kierowania, gdzie  mogli zobaczyć jak wygląda praca dyspozytora, czyli od momentu otrzymania zgłoszenia, aż do wyjazdu zastępu.

Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem spotkania była wizyta w garażu, gdzie dumnie prezentowały się czerwone wozy różnego przeznaczenia. Uczniowie mieli możliwość z bliska poznać ich wyposażenie, zasiąść za kierownicą i w ten sposób poczuć się jak prawdziwi strażacy.

Na koniec dzieci w ramach podziękowania wręczyły strażakom wykonane przez siebie rysunki, po czym wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii.

Miejmy nadzieję, że któreś z nich w przyszłości zasili strażackie szeregi.

Paweł Szałajko