„Być wiernym, temu w co się wierzy.

Być dumnym, z tego co się wie.

Być pewnym, że wokół jest szczęście,

że jeszcze nie jest tak źle.

Być czułym w miłości, dalekim od złości.

Być prawym i szczodrym:

Człowiekiem po prostu być dobrym”.

Ten oto fragment wybrzmiał na tegorocznej akademii z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się 14 października  2022r.w auli naszej szkoły. Uczniowie, zarówno ci młodsi, jak i ci starsi wzięli udział w uroczystości skierowanej do nauczycieli, pracowników obsługi oraz administracji szkoły.

Na wstępie Pani Dyrektor przywitała zebranych gości, łącznie z przybyłymi na akademię przedstawicielami rady rodziców. Zostały rozdane nagrody dyrektora , jak również nagrody burmistrza przyznawane co roku nauczycielom.

Program artystyczny dostarczył widowni wiele uśmiechu oraz zabawy. W akademii udział wzięli uczniowie klas szóstych, którzy przy pomocy swoich wychowawców: p. L. Winnickiej, p. M. Bednarczyk oraz p. A. Lewandowskiej zaprezentowali część artystyczną. Do programu dołączyli się również uczniowie z klas 1-3, którzy pod okiem p. A. Statkiewicz – klasa 2d , p. M. Sałaciak oraz p. M. Śliwki-Warankiewicz – klasa 2a, jak  również p. A. Dobek – klasa 3b , zaprezentowali piękne tańce oraz piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Podczas recytacji, słychać było w tle akompaniament uczennicy klasy 6a, która przygrywała na fortepianie. Wszystkie te elementy nadały uroczystości wyjątkowego klimatu. Momentem szczególnym był udział w akademii uczennic z Ukrainy – z klasy 6b oraz 6a, które zaprezentowały piosenki zaśpiewane w języku ukraińskim. Końcowym punktem programu był występ taneczny grupy dziewcząt z klasy 8a, 7a, 4b oraz 3c, której opiekunem jest p. A. Jezierski.  Grupa zaprezentowała swój układ taneczny, czym rozruszała całą widownię i sprawiła, że na nowo powrócił klimat dawnych szkolnych akademii. Na zakończenie uroczystości Samorząd Szkolny w imieniu przewodniczącej szkoły – Marii Piecuch z klasy 8d złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły i na ręce dyrekcji zostały wręczone kwiaty.

Za oprawę muzyczną odpowiadał p. P. Gładysiewicz oraz bracia Schabowscy z klasy 8b, których pomoc okazała się niezastąpiona.

Dekorację sceny przygotowali wychowawcy świetlicy: p. A. Lech, p. S. Koteńko oraz p. P. Szałajko.