8 października 2022 roku w Boguchwale odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Klubów, Gmin i Powiatów w roku szkolnym 2021/2022. Na uroczystości naszą szkołę reprezentowali: Pani dyrektor Maria Korżyk, nauczyciel wychowania fizycznego Roman Lechoszest oraz uczniowie,  Zuzanna Krok, Franciszek Kielar i Paweł Reubenbauer.
Wśród zaproszonych gości na imprezie obecni byli:

• p. Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie,
  • p. Justyna Placha-Adamska  – Z-ca Burmistrza Boguchwały,
  • p. Barbara Pelczar – Białek – Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,
  • p. Barbara Dudek – Kierownik Oddziału Sportu w Urzędzie Marszałkowskim
  • p. Dariusz Abramuk – Sekretarz Generalny Szkolnego Związku Sportowego,
  • p. Anna Wielgosz – olimpijka z Tokio w ub. roku, uczestniczka MŚ 2019 i 2022, ME 2018 i 2022, a na tych ostatnich zawodach brązowa medalistka w biegu na 800m.
  • p. Jerzy Janusz – wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie,
  • przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych,
  • dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego i działacze sportu szkolnego,
  • dzieci i młodzież szkolna z wyróżnionych szkół.  Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano aż 454 szkoły podstawowe. Pierwsze miejsce w tej rywalizacji zajęła nasza szkoła. Statuetka za I miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 złotych na zakup sprzętu sportowego trafiły na ręce naszej delegacji. Miłą niespodzianką było ogłoszenie wyników konkursu ,,Aktywna szkoła”. Głównym celem konkursu jest wyróżnienie szkół oferujących wszystkim uczniom ciekawe programy wychowania fizycznego i sportu, odnoszące się do wszelkich form aktywności fizycznej realizowanych przez wszystkich uczniów w szkole, a nie tylko sport. Oceniane są m.in.
  • program i realizacja zajęć wf w szkole,
  • organizacja i udział w międzyszkolnym współzawodnictwie sportowym,
  • organizacja imprez okolicznościowych takich jak inauguracja sportowego roku, podsumowanie, dni olimpijczyka, dzień sportu szkolnego, konkursy sportowe,
  • organizacja szkoleń na kartę rowerową, kartę pływacką, sędziów młodzieżowych itp.,udział szkoły w programach promujących sport dzieci i młodzieży, stan obiektów i sprzętu sportowego w szkole. Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce i otrzymała tytuł ,,Szkoły Promującej Aktywny Tryb Życia” oraz nagrodę finansową  w wysokości 5 000 złotych. Nagroda przeznaczona jest na dofinansowanie do imprezy sportowo – rekreacyjnej na terenie szkoły.
  • Imprezę uświetniły występy piosenkarek z MCK Boguchwała: Julii Głowiak, Ani Moroz, Mai Lubas i Zuzanna Rzepki.