W piątek 22 października 2022 roku w dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023.

W sali gimnastycznej zebrali się Pani dyrektor Maria Korżyk, Pani wicedyrektor Anna Serbin, uczniowie z klas IV- VIII oraz nauczyciele, w tym wychowania fizycznego. Przedstawiono osiągnięcia sportowe naszych uczniów już w bieżącym roku szkolnym , a także te największe , które miały miejsce w ubiegłym roku szkolnym i złożyły się na zajęcie przez naszą szkołę I miejsca w województwie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Ponadto społeczność szkolna miała okazję zobaczyć tablicę mówiącą o tym, że szkoła zajęła także I miejsce w wojewódzkim konkursie ,,Aktywna Szkoła”.

W części artystycznej wystąpili: Kamila Szuba i Michalina Pawlecka w ,,Piosence o sporcie”, dziewczęta z 6b (Natasza Folcik,Magdalena Garbowska,Oliwia Klimowicz, Aurora Marinetti, Laura Mazal, Madlen Pietrusa, Zofia Sabat, Katarzyna Szalińska, Klara Śliwiak, Julia Turzeniecka, Julia Warankiewicz) w tańcu ,, Belgijka”, gimnastycy  Aleksandra Ropel, Wiktoria Wójcik , Wiktoria Krawczykiewicz, Martyna Posadzka, Konstancja Dziewulska, Liwia Posadzka, Alona Kulyk, Karol Sander, Hubert Michniowski. Uroczystość prowadził Roman Lechoszest.