KSIĄŻKOWE MIKOŁAJKI

Spotkanie 2 grudnia 2022r., zainicjowane za sprawą serii o przygodach skarpetek, miało urozmaicone, literackie menu. Tak więc na stole znalazły się pacynki i opowiadanie uczniów z kl. 3a : Sary, Helenki, Antka i Radka oraz opowieści studentki Sylwii, uczennicy szkoły średniej – Martyny i Pani z SP1. Poznaliśmy tylko fragmenty – całość można obejrzeć i przeczytać w bibliotece, gdzie pacynki zamieszkały – ciekawe, jakie przygody przed nimi. Tymczasem gratulujemy i dziękujemy za przyłączenie się do inicjatywy.

Pokaźną część stołu zajęły nowe książki, można powiedzieć – z mikołajkowej paczki … wiedziały, kiedy dotrzeć 🙂 To 70 książek – pierwszy zakup ze środków przyznanych Stowarzyszeniu Oczytanych Małolatów przez Fundację ORLEN na sezon 2022/23

Oprócz książek rozwijających różnorakie zainteresowania czytelnicze dzieci, młodzieży i dorosłych, są też takie, które stanowią kontynuację serii świetnie nadających się do wykorzystywania w pracy wychowawczej na zajęciach lekcyjnych, świetlicowych, wyrównawczych, w domu rodzinnym, kupowanych z uwzględnieniem Państwa sugestii. Stąd inna sugestia – może ktoś z Państwa zechciałby zaprezentować na stronie internetowej szkoły realizowaną przez siebie inicjatywę/y z wykorzystaniem książki/zestawów książek, umieszczając w oprawie scenograficznej całkiem niedyskretnie logo Fundacji ORLEN/ jest do wypożyczenia w czytelni/. Byłoby to przydatne co najmniej z dwóch powodów – może kogoś zainspiruje, a na pewno będzie darmową formą reklamy, bo w kosztorysie nie daliśmy ani grosza na reklamę pisząc, że załatwimy to we własnym zakresie, zaś całość kasy przeznaczamy na zakup książek.

W załączeniu fotorelacja i wycinek prezentacji, ciąg dalszy nastąpi…

Grażyna Bartkowska