11 stycznia w Szkole Podstawowej nr 8 w Sanoku odbył się I Konkurs Piosenki Obcojęzycznej o tematyce bożonarodzeniowej lub noworocznej. Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowania nauką języków obcych oraz promocja talentów. Konkurs przeznaczony był dla uczniów sanockich szkół podstawowych i odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych; klasy I-III i IV- VII. Każdą szkoła mogła wytypować do udziału w konkursie solistę oraz duet w każdej kategorii wiekowej.

Naszą szkołę reprezentowali Milena Huczko z kl. 4b, która przygotowała utwór Brendy Lee „ Rockin’ Around a Christmas Tree” oraz Maja Gaworecka z kl. 6c oraz Gabriel Firlit z kl. 8d, którzy wykonali znaną piosenkę Shakin Stevens’a „Merry Cristmas Everyone” . Zarówno Milena jak i duet Maja i Gabriel otrzymali wyróżnienie w swoich kategoriach.

Gratulujemy!!!