„Bezpieczne ferie, bezpieczni w sieci i w realu” –pod takim hasłem w tym roku szkolnym 11.01.2023r. w naszej szkole odbyliśmy spotkania profilaktyczne z aspirant Izabelą Rowińską.
W trakcie spotkań policjantka przypomniała  m.in. podstawowe zasady bezpiecznego spędzania czasu w domu, poruszania się po drogach, podkreślając jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zapadnięciu zmroku.

Przypomniała naszej młodzieży np. w jakich godzinach wieczornych powinni znaleźć się już pod opieką dorosłych oraz jak ważne jest przestrzeganie zasad zachowania się w sieci.
W związku z aurą i większym prawdopodobieństwem spędzania czasu przy „ekranach”, szczególną uwagę zwrócono na odpowiedzialność karną nieletnich za niewłaściwe zachowania w Internecie (zastanówmy się co piszemy, jakie zdjęcia umieszczamy).
Choć śniegu nie mamy, to pani Izabela przestrzegła wszystkich przed wchodzeniem
na zamarznięte akweny i zbiorniki wodne, zwróciła również uwagę na bezpieczne zimowe zabawy oraz zasady bezpieczeństwa na stoku.

Życzymy wszystkim uczniom udanych ferii, ale przede wszystkim bezpiecznych.

Wracajcie cali i zdrowi do szkoły!