Dla organizacji pożytku publicznego rozpoczął się okres rozliczeniowy –  wpłaty z tytułu 1% podatku za rok 2021 zasiliły nasze konto kwotą 2033, 90 zł. Pozyskane środki są  wartością samą w sobie, ale też co bardzo istotne, zabezpieczając wkład własny, umożliwiają starania o dotacje. Dzięki temu udało się kolejny raz pozyskać 5 tysięcy zł z Fundacji ORLEN na projekt /tytułem przypomnienia/ „Apetyt rośnie w miarę czytania – wzbogacamy literackie menu dla całej Rodzinki. Edycja 2022/2023”.

Zgodnie z nowymi przepisami, za rok 2022 Podatnicy mają prawo przekazać 1,5%  swojego podatku (a nie jak do tej pory 1%) na rzecz organizacji pożytku publicznego, a status taki posiadamy od 27 stycznia 2010 roku, co wcale nie znaczy, że to co robiliśmy przez wcześniejszych 10 lat jako grupa nieformalna, było mniej pożyteczne 🙂

Dzięki wsparciu 1,5 % podatku, zarówno ze strony tych z Państwa, którzy nie potrafią żyć bez książek, jak i tych, którzy za czytaniem nie przepadają lub czasu nie mają, ale doceniają sens starań na rzecz obecności książki w naszym życiu na każdym jego etapie, będziemy mogli naszą misję  na rzecz książek i czytelnictwa kontynuować. Dziękujemy zatem bardzo za dotychczasowe wsparcie i prosimy o pamięć w bieżącym sezonie rozliczeń podatkowych.

W roku 2022 zakupiliśmy ze środków Stowarzyszenia 168 książek za 4058,81 zł i przekazaliśmy je Bibliotece szkolnej w formie darowizny.

Przypominamy też, że w ramach środowiskowej działalności, Stowarzyszenie zapewnia możliwość wypożyczeń po południu, prowadząc systematycznie dyżury biblioteki szkolnej w każdy piątek w godzinach 14.00 – 16.00.

Załączona prezentacja książek o tematyce ekologicznej, niedawno zakupionych i przewidzianych do zakupu wkrótce, to jeden z istotnych punktów wywiązywania się z realizacji dofinansowanego projektu. Książki te leżakują w koszyku księgarni internetowej, oczekując na decyzję, a ta będzie podjęta po zasięgnięciu Państwa opinii, sugestii na tak lub nie, uwzględnieniu nowych propozycji – a składać je można w bibliotece i na smakczytania@interia.pl

Grażyna Bartkowska