Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Bronisława Prugara-Ketlinga w Sanoku informuje, że prowadzony jest  nabór do klasy IV – oddziału sportowego. Szkolenie sportowe będzie prowadzone w dwóch dyscyplinach: piłka nożna oraz łyżwiarstwo szybkie.

Do klasy sportowej mogą ubiegać się chętni uczniowie posiadający predyspozycje i zdolności niezależnie od miejsca zamieszkania  i obwód szkolny.

Uczniom  zapewniamy:

• realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej
    zintegrowaną z zajęciami treningowymi,
  • realizację 10 godz. zajęć sportowych (w tym 4 godz. obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego) prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów,
  • dostęp do odpowiedniej bazy szkoleniowej: szkolne hale sportowe, szkolny kompleks boisk ORLIK oraz  kryta pływalnia, tor lodowy i lodowisko – infrastruktura MOSiR znajdująca się naprzeciwko szkoły,
  • możliwość udziału w zawodach sportowych i obozach szkoleniowych,
  • bezpłatne wyposażenie uczniów w treningowy sprzęt łyżwiarski,
  • współpracę z klubami i związkami sportowymi: Ekoball Sanok oraz SKŁ Górnik Sanok,
  • posiłki w stołówce z własną kuchnią,
  • opiekę stomatologiczną,
  • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla uczniów potrzebujących pomocy,
  • dodatkowe zajęcia rozwijające inne uzdolnienia ucznia.

Złożenie wniosku do oddziału sportowego: od 1.03.2023 r. do 17.03.2023 r. do godz. 15.00 oraz od 10.05.2023r. do 14.08.2023r. w przypadku postępowania uzupełniającego.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania w sekretariacie szkoły.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

Nasza Szkoła: rozwija pasję do ruchu i sportu, uczy postawy Fair Play i wzajemnego szacunku, gwarantuje wysoki poziom nauczania, jest laureatem ogólnopolskiego konkursu otrzymując tytuł SZKOŁY PROMUJĄCEJ AKTYWNY STYL ŻYCIA, od kilkunastu lat jest najlepszą szkołą w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół i wielokrotnym zdobywcą I miejsca w województwie podkarpackim.

Ucz się i trenuj z najlepszymi!!!

Zasady naboru

Deklaracja wstępna