31 marca 2023r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego wydarzenia pt. Dzień Nowych Technologii w Edukacji organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
W tym dniu dzieci i młodzież miała możliwość zapoznania się z najnowszymi pomocami edukacyjnymi zakupionymi w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Uczniowie zapoznali się  między innymi z etapami projektowania w programie graficznym Tinkercad, a następnie wydrukiem na drukarce 3D firmy Banach School. Ponadto uczniowie mieli możliwość pracy na ekranie multimedialnym podczas lekcji języka angielskiego, oraz z goglami VR podczas zajęć z historii, żeby przez chwilę przenieśli się do świata wirtualnej rzeczywistości.
Klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach programowania i Codowania, a największym zainteresowaniem okazało się projektowanie i obsługa robotów podczas warsztatów z klockami Lego WeDO 2.0, Lego Education Spike Essential czy Spike Prime oraz Lego Mindstorms.
Koordynatorem wydarzeń był Pan Marcin Pełech.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką prezentacją wydarzeń z tego dnia.

Skip to content