1 czerwca 2023 roku na boisku Orlik przy ZS nr 2 w Sanoku odbył się turniej piłki nożnej ,,Mechanik Cup 2023″. Wzięły w nim udział reprezentacje trzech szkół podstawowych. Grano systemem ,, każdy z każdym” 2 x 15 minut. Oto wyniki meczów:  SP 1 Sanok – SP 3 Sanok – 5:2.
                  SP 6 Sanok – SP 3 Sanok – 3:1.
                  SP 1 Sanok – SP 6 Sanok – 9:0.
Reprezentanci naszej szkoły górowali zdecydowanie nad swoimi rywalami. Grali ładnie dla oka i skutecznie. Zasłużenie zdobyli pierwsze miejsce i puchar. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Gabriel Firlit (5),Michał Sudyka (3), Jakub Mielecki(2), Kacper Kordys(2), Paweł Nanio (1), jedna bramka samobójcza.
Nagrodę dla najskuteczniejszego strzelca otrzymał Gabriel Firlit. Najlepszym bramkarzem uznano Aleksa Strokę. Piłkarzem turnieju został Jakub Solecki z SP 6 Sanok. Skład reprezentacji SP 1 Sanok:
Aleks Stroka, Paweł Romaniak, Gabriel Firlit, Filip Hałasowski, Aleks Nazarkiewicz, Michał Sudyka, Kacper Kordys, Paweł Nanio, Jakub Mielecki.

Opiekunem drużyny był Roman Lechoszest.

Skip to content