Historyczny sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły na rozegranych w Elblągu Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Nasi chłopcy po zwycięstwach w finałach wojewódzkich pojechali reprezentować Podkarpacie po raz pierwszy w obu kategoriach, przywożąc zgodnie srebrne medale!!!!!!

Są to medale nr 6 i 7 dla naszej szkoły z zawodów ogólnopolskich w unihokeju. W Elblągu byliśmy po raz 8. i na obecną chwilę mamy: 3 złota, 3 srebra i brąz.

Wyniki, jakie zanotowała nasza drużyna w kategorii ID: SP Płoskinia 5:0, PSP21 Opole 4:4 (stracona bramka w ostatniej sekundzie!), SP3 Nowy Tomyśl 3:0, SP MS MG Łódź 1:1, SP11 Nowy Targ 3:1, półfinał z SP48 Gdynia 3:1, finał z SP11 Nowy Targ 0:3.                                                                                     

Skład srebrnej drużyny ID: Reubenbauer Paweł, Mateja Łukasz, Milczanowski Marcel, Robel Stanisław, Starościak Nikodem, Sroka Antoni, Suchecki Kacper, Burczyk Łukasz, Bator Oskar, Kłodowski Kacper. Opiekun: Dariusz Fineczko.

W kategorii IMS reprezentowali nas równie srebrni: Suchecki Alan, Robel Piotr, Serwatko Jakub, Kopczyński Paweł, Kulikowski Kajetan, Dydek Piotr, Florko Marcel, Janusz Ksawery, Sudyka Michał. Wyniki starszych chłopców to: z SP Pruszcz 4:2, SP5 Zielona Góra 0:1, SP5 Dębica 2:1, ZSS Poznań 2:0, półfinał z SP Redle 3:1, finał z SP Pruszcz 0:0 k. 2:3. Opiekun: Andrzej Ostrowski.

Podsumowując, należy podziękować chłopcom z godną postawę reprezentanta szkoły, za pasję i wysiłek jakie włożyli w ten sukces. Trzeba jeszcze raz zaznaczyć, że wynik osiągnięty przez naszych uczniów – to sukces niebywały. Wszak, aby znaleźć się w tym miejscu musieli przejść przez sito eliminacji miejskich, powiatowych, półfinału i finału wojewódzkiego. Łącznie z finałem ogólnopolskim rozegrali ponad 20 zwycięskich spotkań w każdej z kategorii (tylko 3 remisy). Finałowe porażki bolały, szczególnie starszych, bo chyba nic tak nie boli, jak minimalna porażka po karnych(!).

Ale, gdy tylko na szyjach zawodników zawisły medale, pojawił się uśmiech i satysfakcja z osiągniętego wyniku. Brawo, brawo, GRATULUJEMY!!!!!!!!

Skip to content