Międzynarodowy Dzień Ziemi corocznie obchodzony jest 22 kwietnia i uważany jest za największe ekologiczne święto całego świata. Na świecie  ten dzień obchodzony jest od 1970 r., zaś w Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto, które obchodzone jest obecnie aż w 192 krajach!

Niestety w tym roku będziemy celebrować ten dzień w inny sposób niż do tej pory. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Mimo tego uczniowie naszej szkoły – od tych najmłodszych do najstarszych – chętnie wzięli udział w akcji fotograficznej uczczenia Dnia Ziemi i wykonali piękne zdjęcia przyrodnicze, które przedstawiały przede wszystkim wiosenne krajobrazy, rośliny i zwierzęta, czyli wszystko to, co zachwyca nas dookoła.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wykonanie pięknych fotografii!

Akcja zorganizowana była w klasach 1-8 przez p. Katarzynę Józefek i p. Magdę Najdecką.

Skip to content