Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię” i różni się od poprzednich, gdyż wszelkie działania ekologiczne odbywają się w reżimie sanitarnym spowodowanym pandemią COVID-19.

Zaśmiecanie środowiska, w którym żyjemy, stanowi ogromne zagrożenie dla fauny i flory. Wiedzą o tym wolontariusze, którzy wzięli udział w sprzątaniu ulic miasta, w szczególności terenów zieleni nad Sanem. Mimo nielicznej grupy (ilość uczniów biorących udział w akcji była dostosowana do rządowych obostrzeń) i niezwykle kapryśnej pogody, udało się zebrać kilka worków śmieci. Jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie, istnieje jeszcze szansa na organizację akcji sprzątania świata 2021 w trzeci weekend września. To właśnie w tym terminie odbywają się główne obchody tego międzynarodowego wydarzenia.

Dziękuję wolontariuszom, którzy z zapałem i uśmiechem na twarzach pokazali, że należy i warto dbać o nasze otoczenie oraz panu Tomaszowi Krawczykowi za pomoc w wykonaniu tego przedsięwzięcia.

Emilia Kot – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu