W dniu 6 czerwca 2019 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku obchodziła Święto Szkoły i Patrona. Obchody rozpoczęły się już dnia poprzedniego – odbyła się Msza Święta w intencji Szkoły i jej Patrona w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

W czwartek, 6 czerwca odbyła się akademia w której uczniowie przybliżyli swoim koleżankom i kolegom postać patrona szkoły – gen. Bronisława Prugara – Ketlinga. Prezentację życiorysu patrona uświetniły wiersze i piosenki oraz piękny układ taneczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Towarzyszyła temu prezentacja multimedialna m.in. ze zdjęciami generała.

Na koniec, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie rozeszli się do swoich klas, a delegacja samorządu szkolnego udała się złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą naszego patrona.