Pod koniec czerwca 2021 roku, na naszej stronie internetowej, informowaliśmy o zwycięstwie naszej uczennicy Mai Brońskiej-Uczeń z klasy VIIA w Finale Wojewódzkim Konkursu Plastycznego „Sport w wyobraźni ucznia”.

W piątek, 8 października 2021 roku, odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego za ubiegły rok szkolny i właśnie w czasie tej uroczystości zostały rozdane nagrody dla laureatów konkursów artystycznych. Ideą tych konkursów jest kontynuowanie tradycji olimpijskich, związanych z łączeniem sportu i sztuki, w ramach wszechstronnego rozwoju człowieka – szczególnie podkreślane w roku igrzysk, przesuniętych o rok z powodu pandemii. Organizacji konkursu na terenie szkoły, w ramach lekcji wychowania fizycznego, jeszcze w czasie nauki zdalnej, podjęła się Joanna Warchoł-Żuchowska,  która  służyła wsparciem i pomocą, a także odpowiadała za dostarczenia prac w określonym terminie. Chcąc aktywizować uczniów do harmonijnego rozwoju, zostały ogłoszone dwa konkursy pod patronatem Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego: Plastyczny „Sport w wyobraźni ucznia” oraz fotograficzny „Sport w obiektywie”. Jednak tylko w tym pierwszym udało się odnieść sukces, a pierwsze miejsce Mai w województwie jest ogromnym osiągnięciem.

Gratulacje, życzymy dalszych sukcesów!!!

Joanna Warchoł-Żuchowska