Wrzesień był dla pierwszoklasistów niezwykle intensywnym miesiącem. Były to nie tylko pierwsze doświadczenia z nauką, nowe koleżanki i nowi koledzy, ale również czas przygotowania do ważnego wydarzenia w życiu każdego dziecka – pasowania na ucznia.

W dniu 7.10.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się wyjątkowa uroczystość, w czasie której nasi najmłodsi uczniowie przedstawili krótki program artystyczny w postaci wierszyków i piosenek, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego opowiedzieli o prawach i obowiązkach ucznia. Po przemówieniu Pani Dyrektor dwuosobowa reprezentacja każdej klasy pierwszej wystąpiła do uroczystego ślubowania obiecując swoje zaangażowanie w przyswajanie wiedzy oraz starania w byciu dobrą koleżanką i dobrym kolegą. Jednak największe emocje wywołał wśród pierwszoklasistów moment, w którym Pani Dyrektor Maria Korżyk dokonała aktu pasowania kładąc na ramieniu każdego ucznia ogromny, historyczny ołówek.

Dzień pasowania na ucznia był dla dzieci ważnym wydarzeniem podczas którego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ta wyjątkowa chwila osłodzona została również słodkościami przygotowanymi dla wszystkich uczniów klas pierwszych przez Państwo Natalię i Piotra Jachimowskich. Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego i zdrowego roku szkolnego 2021/2022.