13 października 2021 r. cała społeczność SP1 obchodziła 30-lecie powstania naszej placówki. W ten szczególny czas wraz z nami świętowali znamienici goście, którzy przyjęli zaproszenie i zaszczycili nas swoją obecnością.

Serdeczne słowa podziękowań kierujemy do:

– Grzegorza Korneckiego – Zastępcy Burmistrza ds. Społecznych, który odczytał również skierowany do nas list Burmistrza Miasta Sanoka – Tomasza Matuszewskiego,

– Andrzeja Romaniaka – Przewodniczącego Rady Miasta Sanoka,

– Ireny Penar – naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Turystyki,

– o. Bartosza Pawłowskiego – gwardiana i proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża w Sanoku.

Ogromnie cieszymy się z obecności byłych Dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1: Mariana Kurasza i Lidii Mackiewicz – Adamskiej oraz Zastępców Dyrektora: Małgorzaty Stepek, Grażyny Szczepek, Ireny Ogrodnik i Pawła Stefańskiego.

Niezmiernie nam miło, że wraz z nami świętowali również Dyrektorzy sanockich szkół: Bartłomiej Mandzelowski (SP2), Miłosz Kielar (SP3), Beata Wójtowicz (SP4), Barbara Zdybek (SP6), Adam Wal (SP8), Damian Wojtowicz (SP9) oraz Dyrektor byłego Gimnazjum nr 1 w Sanoku – Halina Czyżydło i Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego –Małgorzata Pietrzycka.

Jak zawsze mogliśmy liczyć też na Radę Rodziców, którą reprezentowali: Maciej Mazur, Ilona Czwerenko i Joanna Folta.

Nasze jubileuszowe obchody rozpoczęła Pani Dyrektor – Maria Korżyk, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości, a następnie przedstawiła naszą jubilatkę – jej historię i osiągnięcia. Do sylwetki patrona i tradycji szkoły w swoich przemówieniach i wspomnieniach nawiązali również Pan Marian Kurasz oraz Pani Lidia Mackiewicz – Adamska.

Kolejnym punktem naszych obchodów był program artystyczny – uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalne wydanie ,,Teleexpressu”, ukazujące wierszem i piosenką życie szkoły z punktu widzenia ucznia.

Nasze świętowanie zakończyliśmy wspomnieniami podczas wspólnego poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa i życzenia.

Społeczność Szkolna