23 października uczniowie z klas 4a i 4c udali się na wycieczkę do Nowego Wiśnicza i  najstarszej kopalni soli w Bochni. Przechadzając się po XIV- wiecznym zamku uczniowie podziwiali piękne stroje dziecięce z XVII do XIX wieku.

Niesamowite wrażenie zrobiła na nas sala akustyczna, w której słychać było bardzo wyraźnie, co szeptem powiedziała osoba stojąca w rogu sali.Z achwycająca była sala z pozłacanym sufitem oraz sala balowa, w której nasze uczennice na scenie dały popis swoich umiejętności wokalnych, za co otrzymały gromkie brawa.

W kopalni soli w Bochni wielkim przeżyciem było zjechanie windą 250 metrów pod ziemię, gdzie zaczęła się nasza podróż w czasie. Podziemna ekspozycja multimedialna przedstawiła nam historię kopalni a nawet przemówili do nas królowie. Uczniowie zapoznali się z ciężką i niebezpieczną pracą górników oraz przejechaliśmy się podziemną koleją. W kaplicy usłyszeliśmy o legendzie świętej Kingi, która jest patronką górników solnych

.Atrakcją był posiłek zjedzony pod ziemią, który smakował wybornie, być może z powodu wcześniej zlizywanej soli ze ścian kopalni. Przecież należało sprawdzić, czy aby na pewno jest to sól :)Po posiłku był czas na aktywność fizyczną na boisku w kopalni.

Pełni niesamowitych wrażeń powróciliśmy na powierzchnię ziemi i udaliśmy się w drogę powrotną obserwując niesamowity zachód słońca i sarny pasące się na łąkach.