Drodzy Uczniowie! Szkolny konkurs recytatorski Strofy Patronów Roku 2021 został rozstrzygnięty.
Wyniki przedstawiają się następująco:
KATEGORIA WIEKOWA – UCZNIOWIE KLAS 4-6
I m. Stanisław Robel 4b i I m. Piotr Robel 6b
II m. Olivia Szuma 6a
III m. Maksymilian Rajchel 6a
KATEGORIA WIEKOWA – UCZNIOWIE KLAS 7-8
I m. Maria Kalbarczyk 8b i I m. Franciszek Serafin 7e
II m. Justyna Czwerenko 7a
III m. Antoni Strzyżowski 7a
Tegoroczny poziom był naprawdę wysoki, dlatego jury w składzie: p. Agnieszka Zarzyczna-Tomczuk, p. Magdalena Wolan oraz p. Halina Pelczarska miało niełatwe zadanie. Wszyscy uczestnicy konkursu to zarazem reprezentanci poszczególnych klas i zwycięzcy klasowych eliminacji. Dlatego wszystkim serdecznie gratulujemy! Rozdanie nagród nastąpi wkrótce, natomiast już teraz otrzymujecie odpowiednio oceny celujące i bardzo dobre z języka polskiego oraz uwagi pozytywne

Przy okazji jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród czworga reprezentantów naszej szkoły w konkursie recytatorskim ,,Strofy o Ojczyźnie” organizowanym przez TG Sokół Franciszek Serafin z klasy 7e zdobył II m, zaś Wiktoria Wąchała z klasy 1b – IV m. Brawo! Naszą szkołę reprezentowały także: Aleksandra Ropel z klasy 7f oraz Justyna Czwerenko z klasy 7a.

Prawie ten sam skład uczniowski, aczkolwiek w innym repertuarze (wiersze wybranych poetów oraz fragmenty prozy) reprezentował SP1 w XXI Konkursie Recytatorskim dla dzieci i młodzieży ,,Wierszowanie” organizowanym przez MDK w Sanoku. Tym razem wśród wyróżnionych znaleźli się: Aleksandra Ropel z klasy 7f oraz Franciszek Serafin z klasy 7e.
Gratulujemy raz jeszcze i życzymy kolejnych sukcesów!