Burmistrz Miasta Sanoka informuje, że w Urzędzie Miasta Sanoka można składać wnioski dotyczące przyznania świadczenia o charakterze socjalnym tj. stypendium szkolne i zasiłek szkolny na podstawie art. 53 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. poz. 583 z późn. zm.).

Świadczenie przysługuje obywatelom Ukrainy:

1. uczniom szkół publicznych, niepublicznych i niepublicznych szkół artystycznych o uprawnieniach publicznych szkół artystycznych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia;
  2. wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki,

których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny, którzy przybyli do Polski po 24.02.2022 r. i zostali wpisani do rejestru PESEL – UKR, przebywają na terenie Gminy Miasta Sanoka oraz dochód na członka rodziny nie przekracza 600,00 zł.

Miesięczna wysokość świadczenia wynosi 215 zł ( w rodzinie, w której dochód nie przekracza 200 zł na osobę), 200 zł ( w rodzinie, w której dochód na osobę wynosi pomiędzy 201 zł a 400 zł) lub 185 zł ( w rodzinie, w której dochód na osobę wynosi pomiędzy 401 zł a 600 zł).

Wniosek o świadczenia składa osoba uprawniona, jej przedstawiciel ustawowy, opiekun tymczasowy albo osoba sprawująca faktyczną pieczę nad dzieckiem.

Wzór wniosku i dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Sanoka I piętro pokój 24c osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu: 13 46 52 848.

Wzór wniosku do pobrania dostępny jest również na BIP Urzędu Miasta Sanoka oraz w sekretariatach szkół.

Wniosek należy złożyć w godzinach pracy Urzędu, w budynku Urzędu Miasta Sanoka, pokój 24c.

Przy składaniu wniosku niezbędny jest numer polskiego konta bankowego.

Міський голова Сянока повідомляє, що заяви про призначення соціальної пільги, тобто стипендії на навчання та шкільної допомоги відповідно до ст.  53 Закону від 12 березня 2022 року «Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави» (Збірник законів, ст. 583 із змінами).

Пільга надається громадянам України:

1. учні державних шкіл, недержавних та недержавних шкіл мистецтв на правах державних шкіл мистецтв та студенти коледжів соціальних працівників – до завершення навчання, але не довше, ніж до досягнення ними 24 років;

2. збори державних і недержавних реабілітаційно-освітніх центрів – до завершення обов’язку навчання,

перебування яких на території Республіки Польща вважається законним, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року та були внесені до реєстру PESEL – UKR, перебувають у міській гміні Сянок і дохід на одного члена сім’ї не перевищує злотих 600,00

Щомісячний розмір допомоги становить 215 злотих (у сім’ї, дохід якої не перевищує 200 злотих на особу), 200 злотих (у сім’ї, де дохід на особу становить від 201 до 400 злотих) або 185 злотих (в сім’ї на одну особу становить від 401 до 600 злотих).

Заява про призначення допомоги подається уповноваженою особою, її законним представником, тимчасовим опікуном або особою, яка фактично доглядає за дитиною.

Шаблон заявки та додаткову інформацію можна отримати в мерії Сянока, 1 поверх, каб. 24в, особисто або за телефоном: 13 46 52 848.

Шаблон заявки також доступний для завантаження у Віснику публічної інформації Сяноцької мерії та в офісах школи.

Заява подається в робочий час Управління, в будівлі Сяноцької мерії, каб. 24в.

При подачі заявки необхідно вказати номер польського банківського рахунку.

завантажити програму - відкрити

wniosek do pobrania- otwórz