W tym roku Międzynarodowy Dzień Strażaka jest świętowany w naszym kraju w sposób szczególny, gdyż łączy się z obchodami jubileuszu 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej.

Z tej okazji został ogłoszony świetlicowy konkurs zatytułowany „CZERWONE WOZY”, którego przedmiotem było wykonanie modelu samochodu strażackiego.

Do konkursu zgłoszono 6 prac wykonanych z powszechnie dostępnych materiałów i w różnych skalach. Jury (p. Paweł Szałajko – organizator, p. Monika Śliwka – Warankiewicz, p. Sylwia Koteńko) dokonało  ich oceny w oparciu o takie kryteria jak: stopień samodzielnego wykonania, odwzorowanie natury, uchwycenie detali oraz estetyka wykona i przyznało miejsca  w sposób następujący:

Miejsce 1 – Matylda Longawa (klasa 2a / grupa 4)

Miejsce 1 – Victor Birski (klasa 1c / grupa 3)

Miejsce 2 – Milena Piegdoń (klasa 1c / grupa 3)

Miejsce 2 – Natan Izdebski (klasa 2d / grupa 6)

Miejsce 3 – Jan Magusiak (klasa 1c / grupa 3)

Miejsce 3 – Paweł Lemko (klasa 1c / grupa 3)

Wręczenie nagród odbyło się 4 maja 2022 r. w Międzynarodowym Dniu Strażaka, podczas zajęć świetlicowych w grupie 3., w całości poświęconych tematyce pożarnictwa (wybrane prace rysunkowe uczniów zamieszczono w galerii).

Serdecznie dziękuję autorom za wysoki poziom ich prac, który okazał się być miłym zaskoczeniem oraz zachęcam do uczestnictwa w następnych konkursach organizowanych przez świetlicę szkolną.

Paweł Szałajko