28 kwietnia 2022r. przedstawiciele klas pierwszych uczestniczyli w Turnieju Przyrodniczym. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna. Uczniowie odpowiadali na pytania o tematyce wiosennej, rozwiązywali zagadki przyrodnicze, oraz układali obrazki z rozciętych elementów. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień przyrodniczych, spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia.

Zwyciężyła drużyna klasy 1b w składzie: Adam Kogut, Krzysztof Tomczewski, Wiktoria Wąchała

Drugie miejsce zdobyły drużyny klas 1a i 1c. Klasę 1a reprezentowali: Maria Adamczyk, Antonina Krok, Amelia Mielecka, klasę 1c: Wiktor Gocek, Paweł Lemko, Błażej Prajsner.

Trzecie miejsce wywalczyła klasa 1d – Zuzanna Fedyń, Klara Pałys, Konrad Pałys.

Klasa 1b jako nagrodę za wygranie konkursu otrzymała bon w wysokości 200 zł  ufundowany przez Radę Rodziców.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. Zofia Kulpińska i p. Alicja Baszak.