6 maja 2022 r. uczniowie klas 4a i 4c udali się na wycieczkę do Krynicy Zdroju i Kamiannej.

Niesamowitym przeżyciem był wyjazd kolejką krzesełkową na pierwszą w Polsce wieżę widokową w koronach drzew.

Ostatnio obie klasy były 250 metrów pod ziemią a dziś z kolei były 50 metrów nad ziemią.

Ciekawe, co nas czeka za rok? 🙂

Z wieży uczniowie podziwiali widoki na szczyty Beskidu Sądeckiego oraz Niskiego.

Ta unikatowa konstrukcja oraz ścieżka dydaktyczna pozwoliły obcować z naturą w zupełnie inny, ciekawy sposób.

Następnie uczniowie zregenerowali swoje siły w Pijalni Wód wśród prawdziwie egzotycznej dżungli, gdzie podziwiali bananowce, palmy, drzewa oliwne czy drzewo z dojrzewającymi mandarynkami.

Pod sufitem zostały umieszczone dwa zabytkowe samoloty (z 1909 r. i 1976 r.) z Muzeum Lotnictwa w Krakowie, które można podziwiać przez najbliższy rok.

Spacerując wzdłuż deptaka uczniowie podziwiali najsłynniejsze krynickie obiekty, m.in. Witoldówkę z XIX w. czy Muzeum Nikifora Krynickiego.

Posileni smacznym obiadem uczniowie wyruszyli do Pasieki w Kamiannej, gdzie obserwowali pracę pszczół i degustowali smaczny miód.

Zapoznali się z historią Cerkwi, która została wzniesiona w 1930 r.

Uczniowie pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną śpiewając najnowsze piosenki.

Dziękujemy mamie Jakuba Folty za organizację miłej wycieczki.

Opiekunowie: Beata Kunik, Beata Joniak, Beata Obłój, Krystyna Berdysz