10 maja 2022r grupa uczniów z klas ósmych, biorąca udział w innowacji „Za mundurem wszyscy sznurem”, odwiedziła Państwową Jednostkę Straży Pożarnej w Sanoku. Uczniowie dowiedzieli się jakie warunki trzeba spełnić aby zostać strażakiem, jak wygląda codzienna praca strażaka, odwiedzili centrum dowodzenia oraz kwatery.

Najciekawszym punktem była wizyta w hangarze ze sprzętem, przymierzanie stroju strażaka, wejście do wozu strażackiego, wypróbowanie sprzętu i pokaz zjazdu po rurze alarmowej. Uczniowie byli również świadkami wyjazdu drużyny strażaków do prawdziwego pożaru.

Była to bardzo udana wizyta łącząca świetną zabawę z powtórzeniem i rozszerzeniem wiadomości z Edukacji dla Bezpieczeństwa oraz wiedzy na temat zagrożeń pożarowych, sprzętu gaśniczego oraz funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej.

Autorem prowadzącym innowację jest Pan Paweł Stefański.