Strażnicy Lasów, czyli strażacy i leśnicy czuwają nieustannie, by wzniecone pożary w lasach się nie rozprzestrzeniały. W podzięce za ich pracę klasa 1d przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji- współtworząc GIGA  laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski.

               Ogólnopolska akcja cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów to podziękowanie Strażakom i Leśnikom za sprawowanie opieki nad lasami i udowodnienie, że ich los nie jest nam obojętny. To swoistego rodzaju podziękowanie za ochronę lasów przed pożarami . Docenienie  pracy Strażników Lasów i pamięć, że las płonie szybko, a odrasta latami.

Klasa  1d za aktywny udział w tej proekologicznej akcji zorganizowanej z okazji Dnia Strażaka i Dnia Leśnika  ( 4i 5 maja) otrzymała podziękowanie od organizatorów : Fabryki Aktywności  Młodych-  cenny CERTYFIKAT.

                                                                                                                                     Alina Statkiewicz

Skip to content