6 maja 2022 r . w sanockiej pływalni MOSiR  odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Nasza szkoła była współorganizatorem tej imprezy. Sztafeta dziewcząt 6  X 25 m. stylem dowolnym w składzie Maja Brońska -Uczeń, Ashley Dorocka -Jach,Konstancja Dziewulska, Łucja Przygórzewska, Małgorzata Sieniawska, Maja Rachalska i rezerwowe Iga Dziewińska oraz Maria Piecuch zajęła trzecie miejsce. Również trzecie miejsce zajęła sztafeta chłopców 6 X 50 m. stylem dowolnym w Igrzyskach Młodzieży Szkolej( rocznik 2008- 2007). Chłopcy płynęli w składzie: Norbert Starejki, Paweł Nanio, Andrzej Wanat, Nataniel Pietrusa, Franciszek Kielar , Dawid Michałek i rezerwowy Karol Tymkiewicz. Natomiast sztafeta chłopców 6 X 25 m. stylem dowolnym w Igrzyskach Dzieci( rocznik 2009 i młodsi) zajęła 5 miejsce. Wszystkie sztafety popłynęły na miarę swoich możliwości. O tym czy któraś z nich wystąpi w finale wojewódzkim zadecydują wyniki innych półfinałów na Podkarpaciu. Kilkoro z uczestników sztafet startowało w wyścigach indywidualnych na 50 metrów w wybranym stylu. Sukcesem zakończyli swoje biegi Maja Rachalska zwyciężając w stylu grzbietowym i Dawid Michałek triumfując w stylu klasycznym. Obydwoje zapewnili sobie udział w finale wojewódzkim. Ponadto Paweł Nanio zajął 4 miejsce w stylu klasycznym, a Franciszek Kielar również 4 miejsce w   stylu dowolnym. Dzielnie walczyły młodsze dziewczyny na 50 metrów stylem dowolnym. 13 miejsce zajęła Iga Dziewińska, a 14 miejsce Maria Piecuch. Wszystkim wyżej wymienionym pływakom gratulujemy wspaniałej postawy i życzymy dalszych sukcesów w pływaniu. Opiekunami naszych uczniów byli Roman Lechoszest i Dariusz Fineczko.

Skip to content