Klasa 7a naszej szkoły zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie Brity „Filtrujemy dla Bałtyku”.

Z plastikowych butelek i innych plastikowych przedmiotów należało wykonać kreatywną rzeźbę, która przedstawia interpretację zdania „Dla czystego Bałtyku”.

Pomysłowość i inwencja twórcza uczniów została doceniona i nagrodzona. Konkurencja była ogromna, w konkursie wzięło bowiem udział ponad 500 prac z całej Polski.
Tworzenie głównej rzeźby zajęło nam dwa popołudnia spędzone wspólnie w szkole, co dodatkowo przyczyniło się do integracji klasy. Uświadomiło nam także, jak wiele plastiku zużywamy na co dzień. Przy okazji serdeczne podziękowania kierujemy do pani Moniki Lemko za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w projekcie.