8 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Besku odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Impreza  przebiegała pod hasłem  „ Każdy poliglota ma na świat otwarte wrota”, a sam konkurs z j. niemieckiego zamieszczony został przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych  i sportowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Krystian Pilawski z klasy 8c oraz Franciszek Serafin z klasy 7e. Chłopcy rozwiązując na komputerach test, zmierzyli się  z zagadnieniami  z szeroko pojętej kultury, geografii i historii krajów niemieckojęzycznych. Spośród wszystkich uczestników zajęli najwyższe miejsca na podium – I m. Franciszek Serafin, II m. Krystian Pilawski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów z j. niemieckiego!