W dniach 31.05- 02.06. 2022r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Została ona zorganizowana w ramach programu Poznaj Polskę.

W trakcie pierwszego dnia odwiedzono Muzeum Mineralogiczne, gdzie można było obejrzeć ponad 30.000 okazów minerałów z całego świata. Następnie uczniowie udali się do ZOO i Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd. Kolejno uczniowie obejrzeli Halę Stulecia oraz poznali jej historię.  W trakcie pierwszego dnia uczniowie mieli również możliwość zapoznać się z Kolejkowem,  największą w Polsce makietą kolejową z autentycznymi budowlami z terenu Górnego i Dolnego Śląska. Ostatnim elementem zwiedzania był wyjazd na Sky Towe- wieżę widokową, jedną z największych atrakcji Wrocławia.

W kolejnym dniu uczestnicy wycieczki mieli możliwość podziwiać Stary Rynek wraz z unikatowym ratuszem, Kamienicę pod Złotym Słońcem, Kamienicę pod Gryfami, Kamienicę pod Siedmioma Elektorami, Kamienica pod Błękitnym Słońcem, słynne kamieniczki Jaś i Małgosia. Następnie uczniowie udali się do zwiedzania najstarszej części miasta-  Ostrowa Tumskiego z katedrą św. Jana Chrzciciela i kolegiaty św. Krzyża i św. Bartłomieja. Ostatnim punktem zwiedzania było Hydropolis- centrum wiedzy na temat wody.

Podczas trzeciego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili Muzeum Sztuki we Wrocławiu, gdzie zobaczyli Panoramę Racławicką. Kolejno zwiedzili Muzeum Narodowe, gdzie znajduje się bogaty zbiór sztuki od średniowiecza do czasów współczesnych. Na koniec uczniowie mieli możliwość podziwiać Muzeum Przyrodnicze w którym znajduje się największa w Polsce ekspozycja przyrodnicza.