Według danych UNICEF,  każdego dnia na całym świecie, z przyczyn, którym potrafimy zapobiegać, umiera 16 tysięcy dzieci. Brak dostępu do pożywienia, lekarstw czy czystej wody odbiera im życie.

Od ponad 70 lat organizacja niesie pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na całym świecie, poszkodowanym na skutek katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych i skrajnego ubóstwa. Zapewnia im ratującą życie pomoc i wsparcie w prawidłowym rozwoju.

W ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie i rodzice klasy 8b wsparli kwotą 500 zł akcję UNICEF „Ratowanie Życia Dzieci”. W ramach akcji organizacja zapewnia im pełnowartościową żywność terapeutyczną, kompleksowe leczenie, zdatną do picia wodę. Ułatwia im również dostęp do edukacji, dzięki czemu zwiększa ich szanse na życie w godnych warunkach i lepszą przyszłość.