Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku odbyła się 11. edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”, gdyż rok 2022 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu Polskiego. Dlatego też podczas uroczystości, uczniowie naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce w dniu 2. września. Naszym celem było, aby uczniowie naszej szkoły jak najpełniej mogli przeżyć treść czytanych przez nich słów. Wśród tekstów Mickiewicza czytanych przez uczniów pojawiły się  takie utwory jak: „Świtezianka”, „Lilije”, „Powrót taty”. Zaproszeni goście, m.in. pani dyrektor naszej szkoły- Maria Korżyk, pan wiceburmistrz naszego miasta -Grzegorz Kornecki, pani wicedyrektor szkoły -Anna Serbin, pani dentystka naszej szkoły -Anna Kielar, pan Jerzy Szwarc – reprezentant Rady Rodziców oraz pani bibliotekarka w naszej szkole – Krystyna Berdysz,  wykazali się niesamowitym wyczuciem tekstów Adama Mickiewicza, przedstawiając bardzo ciekawą interpretacje utworów pt.”Rybka”, „Do przyjaciół”, „Rękawiczka”, „Pierwiosnek”. W całości wydarzenia wzięły udział klasy: V, VI, VII, VIII z nauczycielami. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.Za stronę artystyczną oraz dekoracyjną uroczystości odpowiadały: p. Magdalena Adamkiewicz oraz p. Anna Lewandowska.

Nagłośnienie auli przygotował p. Piotr Gładysiewicz.