Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku – to placówka publiczna, prowadzona przez Gminę Miasta Sanoka.

Budynek szkoły położony jest w centrum osiedla Błonie.

Teren jest ogrodzony i estetycznie zagospodarowany, co zapewnia dzieciom bezpieczne spędzanie czasu podczas przerw i zajęć świetlicowych. Obiekt jest monitorowany na zewnątrz i wewnątrz. Dzieci spędzają czas wolny i odbywają zajęcia lekcyjne na placu zabaw, sali zabaw „Radosna Szkoła”, kompleksie boisk sportowych „Orlik”.

Uczniowie do swojej dyspozycji mają:

• jasne, przestrzenne sale lekcyjne
  • 2 pracownie komputerowe
  • bibliotekę wraz z Centrum Multimedialnym
  • 3 sale gimnastyczne (w tym do zajęć korekcyjnych, największa sala wraz z balkonem dla widzów)
  • Szkolna Izba Regionalna
  • świetlica szkolna czynna w godzinach od 6.30 do 16.30
  • stołówka szkolna
  • sala zabaw
  • aula
  • gabinet higienistki szkolnej
  • gabinet stomatologiczny

Nasza szkoła:

• Należy do klubu szkół UNICEF
  • Posiada certyfikaty: Szkoła z Klasą i Szkoły Odkrywców Talentów
  • Jest odznaczona medalem PRO MEMORIA
  • Posiada certyfikat Rejonowej Sieci Szkół Promujacych Zdrowie w województwie podkarpackim.
  • Każdego roku zdobywa wysokie lokaty w zawodach sportowych (od kilku lat I. lub II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej) i konkursach językowych.

Oferta szkoły:

• lekcje przeprowadzane przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną legitymującą się w zdecydowanej większości stopniem awansu nauczyciela dyplomowanego
  • nauka tylko na 1. zmianę
  • realizacja autorskich programów innowacyjnych w zakresie wychowania fizycznego (pływanie, jazda szybka na lodzie, ogólnorozwojowa), języka angielskiego – prowadzone od klasy czwartej.
  • w klasach I – III uczniowie realizują autorski program nauki gry w szachy
  • liczne koła zainteresowań dla uczniów, w tym między innymi:
    –  jazda na łyżwach
    –  pływanie
    –  muzyczne
    –  szachy
    –  przedmiotowe
    –  SKS
  • pomoc psychologiczno – pedagogiczna pozwalająca przeżyć sukces każdemu uczniowi, także temu ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:
    – zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno – kompensacyjne i dydaktyczno- wyrównawcze
    – zajęcia socjoterapeutyczne (w szkole funkcjonuje świetlica socjoterapeutyczna)
    – zajęcia logopedyczne- opieka nauczyciela wspomagającego
    – wsparcie psychologa i pedagoga szkolnego.

Wirtualny spacer po szkole – kliknij tutaj.