Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dzięki udziałowi w tym programie, nasza szkoła zakupiła różnorodne pomoce dydaktyczne takie jak: Pracownia VR, Drukarka 3D, Roboty Lego i wiele wiele innych.

Poniżej prezentujemy niektóre działania z wykorzystaniem zakupionego sprzętu.

02.02.2023

W dniu 02.02.2023 r. w naszej szkole odbyły się praktyczne warsztaty prowadzone przez edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z praktycznym drukiem 3D oraz szeroko pojmowaną Sztuczną Inteligencją. Laboratoria przyszłości opierają się o podejście STEAM czyli naukę przedmiotów ścisłych przez praktyczne doświadczenie.

29.11.2022

Uczniowie klas 4 realizujący innowację pedagogiczną z j. angielskiego „English- the key to success.” mieli okazję wypróbować możliwości jakie oferuje pracownia VR (powstałej dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości„). W ramach powtórzenia zagadnień gramatycznych i leksykalnych (dom, pomieszczenia, wyposażenie) uczniowie wykonali wiele ciekawych ćwiczeń na tablicy interaktywnej. Wykorzystanie narzędzi multimedialnych nie tylko uatrakcyjnia zajęcia, ale także ułatwia zapamiętanie materiału i rozwija kreatywne myślenie.

25.11.2022

Uczniowie klasy 5d podczas lekcji historii podsumowującej wiedzę o dokonaniach starożytnych Greków i Rzymian skorzystali z pracowni VR. Dzięki goglom VR przenieśli się do ich świata. W Grecji m.in. zwiedzili wzgórze świątynne – Akropol, Teatr Dionizosa, Park Olimpu, a także obejrzeli z bliska Minotaura i greckie amfory. Natomiast w Rzymie pospacerowali wśród ruin Koloseum, Forum Romanum, Forum Trajana oraz obejrzeli posąg Cezara, a także mogli wejść w statek i do rzymskiego domu.

Zajęcia odbywające się z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości” są istotnym elementem budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości.

12.10.2022

Dyskoteka z okazji Dnia chłopaka.

Poniższy film został stworzony przez uczniów dzięki aparatowi i gimbalowi zakupionymi przez szkołę w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

07.10.2022

„Laboratoria przyszłości” to inicjatywa edukacyjna, która stwarza uczniom możliwości poznawania świata dzięki wykorzystaniu nowych technologii.

Uczniowie klasy 5d podczas lekcji historii podsumowującej wiedzę o pierwszych cywilizacjach skorzystali z pracowni VR. Dzięki goglom VR  mogli przenieść się do starożytnego Egiptu, by obejrzeć piramidy i sarkofagi faraonów oraz starożytnych Chin, aby przejść się po Murze Chińskim, i obejrzeć z bliska terakotowa armię. Zajęcia te były ciekawą formą podsumowania wiedzy zdobytej podczas poprzednich lekcji.

07.10.2022

„Laboratoria przyszłości” to program, którego celem jest prowadzenie zajęć w sposób angażujący uczniów i rozwijający ich zainteresowania poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii.

Uczestnicy koła chemicznego podczas zajęć, których tematem była budowa różnych atomów skorzystali z pracowni VR. Dzięki goglom VR mogli obejrzeć modele 3D różnych pierwiastków z układu okresowego i zapoznać się z ich układem elektronowym. Zajęcie te były ciekawym uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas lekcji chemii.

28.09.2022

„Laboratoria przyszłości” to program, którego celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy oraz angażujący uczniów i rozwijający ich zainteresowania.

Uczestnicy koła historycznego dla klas szóstych podczas zajęć, których tematem był świat dawnych cywilizacji skorzystali z pracowni VR. Dzięki goglom VR mogli przenieść się m.in. do tajemniczego świata piramid i grobowców egipskich, budowli starożytnej Grecji i Rzymu oraz świata cywilizacji prekolumbijskich. Było to ciekawym uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas lekcji historii.

26.09.2022

Uczniowie z klas 5a, 5b, 5c podczas lekcji o starożytnym Egipcie korzystali z pracowni VR i pracowali na sprzęcie zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dzięki goglom VR mogli  z bliska obejrzeć wspaniałe i niesamowite piramidy oraz hieroglify, co było ciekawym uzupełnieniem lekcji historii.