Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dzięki udziałowi w tym programie, nasza szkoła zakupiła różnorodne pomoce dydaktyczne takie jak: Pracownia VR, Drukarka 3D, Roboty Lego i wiele wiele innych.

Poniżej prezentujemy niektóre działania z wykorzystaniem zakupionego sprzętu.

28.09.2022

„Laboratoria przyszłości” to program, którego celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy oraz angażujący uczniów i rozwijający ich zainteresowania.

Uczestnicy koła historycznego dla klas szóstych podczas zajęć, których tematem był świat dawnych cywilizacji skorzystali z pracowni VR. Dzięki goglom VR mogli przenieść się m.in. do tajemniczego świata piramid i grobowców egipskich, budowli starożytnej Grecji i Rzymu oraz świata cywilizacji prekolumbijskich. Było to ciekawym uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas lekcji historii.

26.09.2022

Uczniowie z klas 5a, 5b, 5c podczas lekcji o starożytnym Egipcie korzystali z pracowni VR i pracowali na sprzęcie zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Dzięki goglom VR mogli  z bliska obejrzeć wspaniałe i niesamowite piramidy oraz hieroglify, co było ciekawym uzupełnieniem lekcji historii.