Oferta szkoły, infrastruktura szkolna, kadra dydaktyczna, sukcesy i osiągnięcia uczniów oraz historia i tradycje szkolne

Dyrektor szkoły: pani mgr Maria Korżyk
Do szkoły uczęszcza 708 uczniów uczących się w 32  oddziałach.

Obwód szkoły stanowią ulice:

Aleja Szwajcarii, al. Wojska Polskiego, I Armii Wojska Polskiego, Błonie, Ciepła, Cicha, Dworcowa (nr 2), Gałczyńskiego, Górna, Jagiellońska (numery parzyste od 48, numery nieparzyste od 41), Jagodowa, Jezierskiego, dr. Jordana, Karola Kenara, Kochanowskiego, Kolejowa, Konarskiego, Korczaka, Królowej Bony (do nr 13), 800 – lecia, Lwowska, Malinowa, Mostowa, Nastrojowa, dr. Kazimierza Niedzielskiego, Ogrodowa, Opłotki, Osiedle, Podgórze, Poetycka, Pogodna, Poziomkowa, gen. B. Prugara – Ketlinga, Przelotowa, Przemyska (do nr 21), Przytulna, Pszenna, Mikołaja Reja, Reymonta, Schody Balowskie, Schody Franciszkańskie, Schody Serpentyny, Schody Zamkowe, Spokojna, Stawiska, Środkowa, Świętojańska, Juliana Tuwima, Warzywna, Wesoła, Stanisława Witkiewicza, Wyspiańskiego, Zagrody, Zielona, dr. Zigmunda oraz miejscowość Liszna.

Wyposażenie

W szkole znajduje się 30 sal lekcyjnych i pracowni przedmiotowych, trzy sale gimnastyczne, boisko, biblioteka, sala audiowizualna, 2 pracownie komputerowe wyposażone w 36 stanowisk komputerowych dla uczniów oraz studio multimedialne.

Uczniowie szkoły mają możliwość korzystania z basenu i toru lodowego. W szkole znajduje się świetlica szkolna oraz stołówka.

W szkole pracuje 104. nauczycieli.

Obecnie 77. nauczycieli posiada status nauczyciela dyplomowanego, 11. nauczycieli to nauczyciele mianowani, 13. kontraktowi i 3. stażyści.

Wirtualny spacer:

Kliknij tutaj, aby przejść do strony prezentującej wirtualny spacer po placówce.