Galeria przedstawia otoczenie szkoły, sale dydaktyczne, pracownie specjalne, sale widowiskowo-artystyczną, sale sportowe.

Otoczenie:
Teren szkoły jest ogrodzony, zamykany poza godzinami pracy. Liczne drzewa oraz krzewy znajdujące się w okół placówki wraz z zadbanymi trawnikami stanowią przestrzeń rekreacyjną, umożliwiającą prowadzenie zajęć dydaktycznych lub sportowych w bezpiecznych warunkach.

Wśród szkolnej zieleni, znajdują się drzewa wyjątkowe, posiadające swoją nazwę: Klon „Patron” zasadzony przez Społeczność szkolną w 25. rocznicę powstania szkoły, Klon „Generał” zasadzony przez Społeczność szkolną w 20. rocznicę powstania szkoły,

Drzewa zostały zasadzone w hołdzie do patrona szkoły – Gen. Bronisława Prugara – Ketlinga, Więcej o patronie szkoły – kliknij tutaj.

Sala widowiskowa:
Akademie i przedstawienia szkolne, występy artystyczne oraz koncerty utalentowanych uczniów odbywają się w sali widowiskowej. Wyposażenie sali w podwyższoną scenę otoczoną kotarą z kulisami, stałe nagłośnienie oraz oświetlenie umożliwia organizację każdego rodzaju wydarzenia.

Na szczególną uwagę zasługuje będący w posiadaniu szkoły – fortepian estradowy, który jest do dyspozycji dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Sale dydaktyczne:
W szkole znajduje się 30 sal lekcyjnych i pracowni przedmiotowych, biblioteka, sala audiowizualna, 2 pracownie komputerowe wyposażone w 36 stanowisk komputerowych dla uczniów oraz studio multimedialne.

Sale sportowe:
Kompleks sportowy szkoły składa się z dwóch sal gimnastycznych, w tym jednej z widownią (balkonem). Sale zostały wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy, umożliwiający zajęcia lekcyjne oraz treningi zorganizowanych grup zrzeszonych w ramach Szkolnego Klubu Sportowego.

Korytarze, wnętrze budynku szkoły:

Kompleks budynków szkoły połączony jest szerokim wewnętrznym korytarzem. Przestrzeń, którą uczniowie podążają do sal została zaaranżowana w taki sposób, aby upamiętniać sukcesy, upamiętniać historię, przedstawić uczniom najważniejsze informacje z życia szkoły. Na korytarzach znajdują się m.in. tablice informacyjne, tablice pamiątkowe, regały z nagrodami eksponujące zdobywane przez społeczność szkolną osiągnięcia naukowe i sportowe.

Place zabaw, zieleńce:
W związku z realizacją zadań w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, na zamkniętym terenie szkoły został przygotowany plac zabaw, który przeznaczony jest do prowadzenia zajęć ruchowych i rekreacyjnych.

Boiska sportowe, zewnętrzne:
Szkoła posiada boiska sportowe zewnętrzne, dedykowane do uprawiania różnych sporów drużynowych, w tym: boisko do koszykówki z możliwością przekształcenia na boisko do piłki siatkowej lub tenisa, boisko do piłki nożnej. Wszystkie boiska są oświetlone, ogrodzone, zgodnie z wytycznymi programu Orlik 2000.

Przydatne linki:

Zapisy do szkoły – informacja dla rodziców oraz uczniów – kliknij tutaj.

Oferta dla klubów sportowych i przedsiębiorców chcących wynająć infrastrukturę szkolną – kliknij tutaj.