W dniu 4.01.2023r. uczniowie klasy 2a, uczestniczyli w doświadczeniach chemicznych, przygotowanych przez uczniów klas ósmych: Patryka Mazura, Julię Marcinik, Miłosza Wanielistę, Emilię Sajdak, Huberta Paprockiego, Emilię Chrzan, Marię Kmiotek, Agnieszkę Drozd oraz ucznia klasy szóstej: Karola Mleczko. Nad wszystkim czuwała Pani Lucyna Winnicka.
Uczniowie zapoznali się między innymi, jak zrobić sztuczny śnieg, jak nadmuchać balon za pomocą butelki, jak zamienić ciało stałe na ciekłe i odwrotnie oraz obserwowały ,,wybuch wulkanu”. Dzieci dowiedziały się również ile tlenu jest w powietrzu. Z zaciekawieniem przyglądały się przebiegowi doświadczeń i eksperymentów oraz wyciągały wnioski.

Zajęcia odbywały się w pracowni chemicznej, która została wyposażona w pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Skip to content