W czwartek 02.02.2023 r. w naszej szkole odbyły się praktyczne warsztaty prowadzone przez edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z praktycznym drukiem 3D oraz szeroko pojmowaną Sztuczną Inteligencją. Laboratoria przyszłości opierają się o podejście STEAM, czyli naukę przedmiotów ścisłych przez praktyczne doświadczenie.

Wydarzenie to odbywało się w ramach współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych, który realizuje mobilne działania w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży wprowadzając w świat nowoczesnych technologii.

Jedne z warsztatów odbywały się w sali VR (wirtualnej rzeczywistości), która została w całości wyposażona w sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Skip to content