29 maja uczniowie klasy 1a i 1c pod opieką wychowawczyń p. Alicji Baszak, p.Agaty Sody oraz p.Iwony Kozak, p.Tomasza Krawczyka wybrali się na wycieczkę.

Pierwszym punktem wycieczki była Piernikowa Chatka w Glinnem. Na miejscu dzieci zwiedziły domek Baby Jagi. Stosując się do jej wskazówek poznały sekretne przepisy  sporządzania tajemniczych eliksirów, miały okazję wejść do ogromnego kotła, posiedzieć w fotelu czarownicy, zostały zamknięte w klatce. Na koniec dzieci musiały wykazać się umiejętnością jazdy na miotle, pokonując różne przeszkody.

W Piernikowej Chatce uczniowie mieli także okazję własnoręcznie wykonać pierniki, które po upieczeniu otrzymali na pamiątkę.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych. Tam obejrzeli pokaz multimedialny, który zapoznał ich z zawodami wykonywanymi dawnej przez mieszkańców Bieszczadów.

W dalszej kolejności uczniowie uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach: poznali dawne zasady kaligrafii, uczyli się lepić z gliny naczynia, oraz wypiekali smaczne proziaki.

Udział w wycieczce dostarczył pierwszoklasistom niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy p. Natalii Longawie za pomoc w organizacji wycieczki.

Skip to content