Oświadczenie.

W związku z pojawiającymi się w dniu dzisiejszym doniesieniami o tym, że w okolicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku znaleziono rzekomo ślady niedźwiedzia, Dyrektor Szkoły oświadcza, że są to informacje nieprawdziwe.

Po sprawdzeniu śladów na drzewie oraz zapisu monitoringu szkolnego przez przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Wydział Spraw Terenowych I w Krośnie, w obecności Straży Miejskiej w Sanoku, należy stwierdzić, że uszkodzenia drzewa nie zostały dokonane przez niedźwiedzia.

Na nagraniu z monitoringu widać większego psa, który  w sobotę 25.05.2024r., w godzinach dopołudniowych skacze wokół drzewa (nawet do wysokości około 2m). Pies znajdował się pod opieką właściciela, który siedział opodal na ławce. Pies był puszczony wolno, bez smyczy i bez kagańca.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, apeluję do właścicieli psów – zwłaszcza, tych niebezpiecznych ras, by pilnowali swoich pupili.

Maria Korżyk – dyrektor szkoły