5 czerwca 2025 r. klasy 1ci 1d udały się na wspólną wycieczkę do muzeum- BIESZCZADZKIEJ SZKOŁY RZEMIOSŁA znajdującej się w zabytkowym budynku dawnej szkoły z początku XX wieku w Uhercach Mineralnych.
Zajęcia o charakterze edukacyjnym, w tym pięknym, stylowym miejscu uczniowie rozpoczęli od wizyty w sali na poddaszu, miejsca gdzie dawniej mieszkał przedwojenny nauczyciel. Tam hologramowe postaci dziewczynki i jej dziadka opowiadały o dawnej szkole, ginących zawodach i Bieszczadach z dawnych lat. Następnie w małych podgrupach brali udział w warsztatach w rzemieślniczych pracowniach: garncarskiej, kaligrafii oraz piekarni. W czasie tych zajęć uczestnicy mogli samodzielnie, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów upiec tradycyjne proziaki, wykonać gliniane naczynie oraz siedząc w przedwojennych ławach spróbować swoich sił w kaligrafii.
Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na wspólny relaks- zabawy ruchowe i towarzysko- integracyjne na świeżym powietrzu oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Ten pełen wrażeń, wspólnie spędzony czas dał dzieciom wiele radości i szczęścia.
Dziękujemy serdecznie RODZICOM za pomoc w organizacji wycieczki.
Wycieczkę zorganizowały panie : Ewa Bochnowska, Alina Statkiewicz. W opiece nad dziećmi wspierały je- p. Katarzyna Gocek i p .Kamila Myćka oraz mamy – p. Agnieszka i p. Aneta.



