Z okazji obchodów „1000-lecia Królestwa Polskiego” w szkole zorganizowano konkurs historyczny. Jego celem było uczczenie jubileuszu koronacji Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski, a także zachęcenie uczniów do pogłębiania wiedzy o historii Polski oraz jej dziedzictwie narodowym. Konkurs miał również na celu pobudzanie wyobraźni i dawanie uczniom okazji do zaprezentowania swoich talentów.

Rozdanie nagród miało miejsce 5 czerwca 2025 roku. Zwycięzcy zostali uhonorowani w następujących kategoriach:

Kategoria klas 1-3 – wykonanie korony królewskiej:

  • I miejsce – klasa 2a (p. Zofia Kulpińska)
  • II miejsce – klasa 2d (p. Monika Śliwka-Warankiewicz)
  • III miejsce – klasa 1d (p. Alina Statkiewicz)

Wyróżnienia: klasa 2b (p. Beata Dańczyszyn), klasa 2c (p. Anna Dobek)

Kategoria klas 4-6 – wykonanie charakteryzacji królewskiej:

  • I miejsce – Tobiasz Guzowski kl. 5a
  • II miejsce – Alex Fal kl. 5b
  • III miejsce – Izabela Skotnicka kl. 4c

Kategoria klas 7-8 – zaprojektowanie banknotu z wizerunkiem króla:

  • I miejsce – Magdalena Garbowska kl. 8b
  • II miejsce – Filip Wańcowiat kl. 8a
  • III miejsce – Martyna Posadzka kl. 7b

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu: p. Beata Joniak, p. Edyta Białowąs