Kolejny sukces odnieśli nasi uczniowie na odbywającym się w Elblągu Finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców, zdobywając srebrny medal!

Tegoroczne zawody były jubileuszowe, 30-te i zgromadziły na starcie rekordową liczbę 92 drużyn z całego kraju. W kategorii w której startowała sanocka „jedynka” znalazło się 15 zespołów, podzielonych na cztery grupy.

W meczach grupowych nasi chłopcy pokonali kolejno ZSiW Stara Kiszewa 5:2, ZSP Bierzwnik 6:2 oraz SP 202 Łódź 6:1. W drugiej fazie turnieju wygraliśmy z  SP1 Trzebiatów 4:0, a grając o rozstawienie przed utworzeniem par półfinałowych, przegraliśmy 2:3 z SP11 Nowy Targ. W półfinale pokonaliśmy SP3 Trzebinia 4:0. Choć wynik tego nie oddaje, to należy zaznaczyć, że mecz był bardzo trudny i fizycznie wyczerpujący. Odbiło się to na naszej dyspozycji niespełna dwie godziny później, w meczu finałowym, gdzie ponownie zmierzyliśmy się ze szkołą z Nowego Targu, ulegając jej , tym razem 0:3. Smutek towarzyszył nam tylko do momentu dekoracji. Tam po otrzymaniu srebrnych medali chłopcy poczuli wyjątkową satysfakcję, wszak zostali drugą najlepszą unihokejową drużyną w kraju!

Skład zespołu: Nikodem Starościak, Łukasz Mateja (bramkarze), Łukasz Burczyk, Antoni Sroka, Oskar Bator, Kacper Suchecki, Stanisław Robel, Szymon Sowa, Paweł Reubenbauer, Marcel Milczanowski

Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Suchecki!

Na koniec trochę liczb. Medal z tegorocznej edycji był 6-tym wywalczonym przez naszych uczniów w ostatnich 3 latach! Złożyło się na to: srebro w kategorii ID- 2022, srebro ID i srebro IMS -2023, złoto ID i srebro IMS- 2024, oraz srebro IMS- 2025. Ogólnie możemy pochwalić się 10 medalami Finałów Ogólnopolskich od 2009r. W tym czasie zdobyliśmy 4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy.

Gratulujemy!!!

Opiekun: Dariusz Fineczko