30 kwietnia 2026 r. klasa 1c i 2c brały udział w integracyjnym Rajdzie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, której głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpożarowego uczniów poprzez kształtowanie ich świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia ,poznanie miejsca i specyfiki pracy strażaka, integracja międzyklasowa oraz kształtowanie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu.

Do miejsca docelowego dzieci dotarły pieszo, a następnie brały udział w zajęciach zorganizowanych w sali edukacyjnej PSP -„OGNIK”, gdzie miały bezpośredni kontakt ze sprzętem i wyposażeniem ratowniczo- gaśniczym. Te atrakcyjne zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego bardzo podobały się dzieciom. Strażacy uświadomili wszystkim, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem),  jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły przećwiczyć umiejętność korzystania z numerów alarmowych poprzez praktyczne ćwiczenia- rozmowę z dyspozytorem w zaaranżowanych sytuacjach wypadkowych.

W dalszej części uczniowie zwiedzili pomieszczenia PSP – dyspozytornię, sale, szatnie oraz garaże z samochodami i sprzętem ratowniczo-gaśniczym.

Po tak ogromnych przeżyciach przyszedł czas na relaks- zabawy ruchowe na pobliskim placu zabaw. Radości nie było końca … Spontaniczne zabawy w doborowym towarzystwie zawsze się sprawdzają, ale przede wszystkim kształtują nawyki zdrowego stylu życia !!!