4 maja 2026 r. kl. 1c wzięła udział w warsztatach plastycznych- „Spotkanie pod gwiaździstym niebem z Vincentem van Goghiem ” oraz warsztatach tanecznych – „Tańczyć każdy może” zorganizowanych w ODK GAGATEK w ramach Interdyscyplinarnych Warsztatów Artystycznych – ABC SZTUKI . Dzięki tym zajęciom dzieci mogły poznać sylwetkę jednego z najwybitniejszych artystów w historii- holenderskiego malarza Vincenta van Gogha. A następnie zainspirowane jego dziełem- „Gwieździsta noc” tworzyć – malując farbami obrazki na wzór dzieła mistrza. Zajęcia taneczne natomiast dały upust emocjom dzieci a przy okazji zadbały o ich rozwój fizyczny i koordynację ruchową – a wszystko to pod okiem doświadczonej i cierpliwej prowadzącej instruktorki tańca.